Każda gałąź przemysłu potrzebuje hal i magazynów do produkcji i przechowywania wytworzonych towarów. Budownictwo przemysłowe stanowi obecnie jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi budownictwa. Niemal każdego dnia w naszych miastach pojawiają się nowe hale i magazyny. Czy zastanawiałeś się kiedyś, w jakiej technologii się je wytwarza?
W przypadku budownictwa przemysłowego największy nacisk kładzie się na tempo realizacji inwestycji. Nowo powstające hale jak najszybciej muszą być gotowe do użytku. Z tego powodu w budownictwie przemysłowym tak często wykorzystuje się praktyczne płyty warstwowe. Ich zalet doskonale odpowiadają potrzebom budownictwa przemysłowego, zapewniając wybudowanie dużych, stabilnych hal w stosunkowo krótkim czasie i przy niezbyt dużych kosztach.
Stawiając hale stalowe przy użyciu płyt warstwowych, mamy bardzo dużą swobodę, co do ich projektowania. Płyty są wytrzymałe i charakteryzują się dużą nośnością, dlatego też możemy wykonywać z ich wykorzystaniem hale o dużej wysokości i rozpiętości. Mnogość rozmiarów płyty i fakt, że łatwo poddają się obróbce umożliwia nam też dowolne kształtowanie obiektów pod względem wizualnym.
Kolejna cecha, która sprawia, że hale stalowe z płyt są pożądane w przemyśle, to ich wysoka izolacyjność. Dzięki doskonałym parametrom izolacyjnym, hale są odporne na wpływ czynników zewnętrznych. Doskonale sprawdzają się jako magazyny, hale handlowe i produkcyjne, ale także jako chłodnie, oczywiście pod warunkiem, ze zamontuje się w nich stosowne agregaty chłodnicze.