Mały pawilon - płyty warstwowe czy inny materiał

Nieodległej przeszłości

Markety i składy budowlane przepełnione są przeróżnymi materiałami do budowy. Zastanawiając się nad wyborem, należy wziąć pod uwagę jakość, cenę oraz przydatność do naszego celu, a także sposób wykonania. Jeszcze do niedawna do budowy niewielkich budynków używano głównie pustaków i cegły, spajanych ze sobą zaprawą z cementu.

Obydwa materiały są mrozoszczelne

Powstające w ten sposób ściany i elewacje budynków nie były i nie są gotowe do użytkowania. Obydwa materiały nie są mrozoszczelne i chłoną wilgoć. Poza tym zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz powstała powierzchnia jest chropowata i nierówna. Pobudowany w ten sposób pawilon wymaga ocieplenia od zewnątrz i nałożenia tynków od środka.

Najpierw ma przebywać zaprojektowany, odpowiednio

Nie mniej kłopotliwy stanie się dach, jeśli nie zdecydujemy się na płyty warstwowe. Różne pokrycia dachowe, jak blachy, blachodachówki, dachówki ceramiczne są pracochłonne i wieloetapowe. Najpierw musi być wykonany, odpowiednio zabezpieczony szkielet, do którego mocowana jest dachówka, a następnie pozostaje jeszcze jego ocieplenie.

Uzyskamy solidny odporny lokal lekkiej

Postawienie na płyty warstwowe do budowy małego pawilonu znacznie zmniejszy złożoność wykonywanych prac, skróci czas i zmniejszy koszty zużytych materiałów. Uzyskamy solidny i trwały budynek o lekkiej, przenośnej konstrukcji, w której wystarczy odpowiednio składać poszczególne płyty ze sobą.

Możemy montować stropodach

Nie ma potrzeby dodatkowego ocieplania budynku, ponieważ płyty warstwowe stanowią wystarczającą izolację, dającą znaczne oszczędności cieplne. W ten sam sposób można montować dach, stanowiący jedną, szczelną całość.